2965 Phantom Czenkow

Standartní typ

Licence CZ

Narozen: 7.6.2019

Barva: černob. str.

Míry: KVP 108 cm, KVH 102 cm, OH 134 cm, Oho.16,5 cm

Body: 7,25

Pedigree

Chovatel: Ing. Jana Mazancová

Majitel: Ing. Jana Mazancová

Držitel: Ing. Jana Mazancová

Stanice: Pštrosí farma Čenkov, okres Praha východ

Kontakt:

E-mail: 

Tel.: 777 805 585

Pro připouštěcí sezónu 2023 stáj při Pštrosí farmě Čenkov nabízí hřebce shetland pony - Phantom Czenkow.  

Jedná se o mladého, velmi nadějného hřebce našeho chovu. Stal se 3x v řadě vítězem chovatelského poháru SCHSHP ve své kategorii. Hřebec disponuje dobrým charakterem, po pracovně prověřených rodičích. Dále pak velmi dobrým typem, kvalitním exteriérem a silnou kostrou (OHol. 16,5cm). Jde tedy o výborného představitele svého plemene s předpokladem předávat své kvality a pracovní využitelnost na své potomstvo.

 Otcem je PHILIP V.D. SCHAAPSHOEVE, plemenný hřebec shetland pony pocházející z preferovaného holandského chovu pana Borstlapa. Do ČR byl zakoupen Zemským hřebčincem v Písku a v plemenitbě působí od r. 2004, je velmi korektní a vyniká výbornou povahou. Hřebec předává své kvality potomstvu dost značnou měrou, což dokazují i úspěchy ve výstavní třídě chovatelských skupin.

Matka Blissy v.d. Zomerlanden, klisna rovněž importována z Holandska. U nás všestranně využívaná ve speciálních výstavních třídach s dětmi i v zápřeži, s řadou sportovních i výstavních úspěchů. Kvalitní chovná klisna s dobrou mechanikou pohybu, potomstvo výstavně i sportovně úspěšné ( Bonnie Heart Czenkow - několika násobná šampionka a vícešampionka SHP, Tip Top Czenkow - overall šampion hříbat, šampion mladých SHP, Blackberry Czenkow - vítězka své třídy v chovatelském poháru SCHSHP, atd...) většina potomků úspěšně složila výkonnostní zkoušky a stejně jako klisna sama jsou zařazeni v akceleračním programu. 

 Náš plemenný hřebec Phantom Czenkow bude působit v sezóně 2023 na Pštrosí farmě Čenkov, Praha - východ. Připouštění v přirozené plemenitbě. Možnost nechat klisnu ustájenou u hřebce po celou dobu říje nebo až do zjištění březosti. Klisna musí být řádně očkovaná proti chřipce, musí mít vyšetření AIE a CEM.