Vozatajský pohár SCHČSP

v letošním roce otevřen i pro Shetlandské pony

Ráda bych vás seznámila s projektem, který funguje již od roku 2011, v roce 2022 však přinesl řadu novinek.

Cílem Vozatajského poháru SCHČSP podporovaného Asociací svazů chovatelů koní ČR (ASCHK ČR) je již dlouhá léta propagace vozatajského hobby sportu pro amatéry a děti, vytvoření kvalitních podmínek pro výchovu nových kočí a propagace širokého využití plemen pony a malých koní. 

V roce 2022 došlo k významnému posunu. O zapojení do seriálu projevili zájem také majitelé shetlandských pony, velšských pony a cob a majitelé koní plemene minihorse a to jak na Moravě, tak i v Čechách. Do seriálu se tak krom tradičních moravských pořadatelů zapojili i nový pořadatelé v Čechách.

A na co se tedy můžete těšit?

Soutěže jsou přístupné

  • všem plemenům pony a malých koní s KVH 156cm
  • vozatajům s jezdeckou licencí ČJF i bez licence
  • juniorům (od 8 do 18let) i seniorům
  • v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží i čtyřspřeží

Těšit se můžete na čtyři česká a čtyři moravská kola a finále v Brně. Do konečného pořadí se každému soutěžícímu započítají 3 nejlepší výsledky v dané třídě.

Dovolím si krátce představit pořadatele jednotlivých kol.

Závěrem bych ráda poděkovala těm, bez kterých by uspořádání tohoto seriálu nebylo možné, a těmi jsou ASCHK ČR, spolupracující chovatelské svazy a pořadatelé jednotlivých kol. Poděkování patří i dalším našim partnerům, časopisu Koně a Lidé, EquiTV, jezdecké potřeby Equiross, jezdecké potřeby Jana Horse

Budu se s vámi těšit na viděnou na některém z kol VP.

Petra Šarochová

Fotogalerie